מאמרים

שכונת 2005

אם אתם מחפשים שכונה קלאסית לגדל ילדים, במיקום אטרקטיבי ועם אוכלוסייה מגוונת ואיכותית – שכונת 2005 זו השכונה בשבילכם.

השכונה ממוקמת במערב העיר ונמצאת במרחק הליכה מפארק רעננה. בעלת נגישות לתחבורה ציבורית ליתר חלקי העיר, נמצאת בקרבת תחנת הרכבת החדשה ועם יציאה נוחה לכביש 531 המחבר את העיר עם כביש 6 ונתיבי איילון.

השכונה מתוכננת ואסתטית, מאופיינת בבנייה רוויה של בניינים נמוכים בני 4-5 קומות ובתים צמודי קרקע. במרחביה שטחים ירוקים, הכוללים גינות משחק רבות לילדים ושבילי הליכה ורכיבה על אופניים.

השכונה נחשבת איכותית ויוקרתית ופונה לקהל אמיד בעל יכולת כלכלית גבוהה והביקוש לה רב.

האוכלוסייה בשכונה הטרוגנית וכוללת ישראלים לצד עולים מארה"ב ואנגליה, חילוניים ודתיים צעירים ומבוגרים.

התפלגות הגילאים מצביעה על אחוז גבוה של משפחות מתבגרות לצד אחוז גבוה של תושבים בגיל הזהב.

בשכונה ישנם בתי כנסת, גני ילדים, בתי ספר יסודיים ("הפעמונים" ו"תל"י"), חטיבת ביניים ("רימון") ותיכון  ("אביב") ואף סופרמרקט.  

תעסוקה – חברות ההייטק והטכנולוגיה מתרכזות בעיקר באזור התעשייה קריית אתגרים, שממוקם בחלק הצפון-מזרחי של העיר, בסמוך למחלף רעננה צפון. בשנים האחרונות הלך חלקה של תעשיית ההייטק והטכנולוגיה באזור זה וגדל ולב הפעילות המסחרית והקמעונאית באזור נמצא בקניון רננים המצליח, שמושך אליו מדי יום אלפי עובדים מהסביבה למסעדות ובתי קפה בקניון עצמו ובסמוך לו. אזור זה זוכה גם ליוקרה אקדמית בזכות מתחם האוניברסיטה הפתוחה הממוקם בסמוך לו.

מתחם הייטק נוסף ברעננה הוא רחוב הפנינה בצומת רעננה מרכז, על גבול כפר סבא. אזור זה לא כולל מספר רב של חברות, אך שתי ענקיות בינלאומית שוכנות בו – אמדוקס ומיקרוסופט (Microsoft) ישראל – והופכות אותו לאזור הייטק מובהק.

השכונה נהנית מקרבה לקניון "מול פארק", ולפארק רעננה. בפארק יש אמפיתיאטרון, אגם, בית קפה, גלריה, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים, מגרשי ספורט, בריכת שחיה ומגרשי טניס, פינת חי ופסלים. האמפי-פארק בצידו הצפון-מערבי של הפארק אירח ומארח זמרים ולהקות רבים.

צפי פיתוח: שכונת 2005 היא שכונה מאוכלסת ואין בה תוכניות לבנייה מסיבית בעתיד.

מחירי קנייה ממוצעים: דירת 4 חדרים עם מרפסת שמש, מחסן וחניה בשכונה עולה כ- 2,500,000 ש"ח, דירת 5 חדרים בעלת מאפיינים דומים עולה כ- 2,850,000 ש"ח, ובית צמוד קרקע בשטח ממוצע של 290 מ"ר בנוי על מגרש בשטח של 300 מ"ר עולה כ- 5,500,000 ש"ח.

מחירי שכירות ממוצעים: מחיר דירת 4 חדרים נע בין 6,000 ל- 6,500 שקל בחודש. מחיר דירת 5 חדרים עולה בין 7,000 ל- 7,500 שקל בחודש; ובתים צמודי קרקע עולים בין 10,000 ל- 12,000 אלף שקל מדי חודש.
נכתב ע"י דורון ברטל, בעלים ומייסד של שאטו נכסים, תיווך ברעננה.

כלי נגישות

Powered by - Wemake